Chcete se konečně naučit anglicky? Základy angličtiny sice ovládáte, ale nejste si jistí v konverzaci či psaní? Nebo se naopak řadíte do kategorie věčný začátečník? Ať už je vaše jazyková úroveň jakákoliv, v následujícím článku vám představíme aplikace a kurzy, díky nimž bude učení angličtiny hračka.

Anglicky rychle a z pohodlí domova

Angličtina je jazyk, který se lze naučit poměrně snadno. Navíc se díky ní dorozumíte až v 80 zemích a minimálně třech kontinentech. Pomocí mnoha aplikací a online kurzů se jí můžete naučit i pohodlně přímo z vašeho domova. Představíme vám nejlepších 5 aplikací pro pochopení angličtiny. 

Tip: Přečtěte si další rady, jak se naučit rychle anglicky.

1. Duolingo

duolingo.com

Škola hrou! Tak by se dal popsat styl výuky angličtiny v aplikaci Duolingo. Najdete v ní procvičování gramatiky, slovíček ale i poslechu. Nastavíte si svou jazykovou úroveň a prostřednictvím hry se můžete začít zdokonalovat v angličtině. V případě chyb vám ukáže program správnou odpověď. Po úspěšném splnění lekce se posunuté do další, kde vás čekají obtížnější úkoly. Duolingo navíc pracuje i s nejrůznějšími motivačními programy, oceněními a měnami, za které si můžete pak koupit v obchodě pomůcky pro usnadnění studia. Aplikace je zcela zdarma.

2. Memrise

memrise.com

Jste-li spíše zastánce biflování, aplikace Memrise bude pro vás. Nástroj je založený na zapamatování si slovíček po skupinách. U každého slovíčka se vám zobrazí obrázek, popis, co slovo znamená a jeho výslovnost. Aplikace je stylizovaná jako hra, dostáváte různé body a odměny, zároveň si procvičujete slovní zásobu. Memrise mohou používat začátečníci, nicméně se doporučuje spíše pokročilejším, protože zatím neobsahuje český překlad. Ke stažení je Memrise zdarma.

3. Grammarly

grammarly.com

Užitečná aplikace pro všechny, kteří píší v angličtině! Grammarly za vás kontroluje chyby v mailu, eseji, prostě v jakékoliv psané formě. Jednotlivé chyby vám podtrhne a nabídne lepší varianty, zároveň kontroluje i správné užití čárek. Hlídá za vás tedy překlepy, gramatiku a správnost slov. Aplikace je ke stažení zdarma a můžete si ji nainstalovat přímo do svého prohlížeče. 

4. Moovez

mooveez.com

Pro milovníky filmů je tato aplikace přímo ideální! Sledujete nerůznější filmy s dvojjazyčnými titulky. Dialogy si můžete nahrát na zvukové kartičky pro budoucí poslechy. Tato česká aplikace má i další vychytávky, např. vám vysvětlí kulturní a jazykové významy jednotlivých dialogů nebo si můžete díky ní procvičit gramatiku. Filmy se dají přehrát jak na pc, tabletu i mobilu. Aplikace je ke stažení zdarma a nabízí demo verzi jednoho snímku bez poplatku. Za další filmy si musíte připlatit.

5. Kurzy, Seduo, Youtube…

Díky covidu mnoho jazykových škol nabídlo své kurzy i online. Nejznámější a také námi doporučené jsou kurzy na Seduo.cz, konkrétně Angličtina s Broňou. Od tohoto brněnského učitele angličtiny naleznete širokou škálu různě zaměřených kurzů. Navíc Broňa má i vlastní youtube kanál, kde záživnou formou učí nejrůznější anglické vychytávky. 

Ať se rozhodnete pro kurzy nebo aplikaci, nikdy nebylo snazší se začít učit nebo zdokonalovat v anglickém jazyce. Zmíněné tipy vás dovedou k vaší vysněné úrovni angličtiny, stačí si jen zadarmo stáhnout aplikaci nebo přehrát video kurz.

Přečtěte si také o tom, co je to haló efekt a jak vydělat peníze na internetu