Nadměrné pocení je problém, se kterým se čas od času setkal snad každý. Příčinou mohou být nejen velká vedra, ale třeba také nervozita před důležitou schůzkou. Jak eliminovat projevy nadměrného pocení a vyhnout se nepříjemnému faux pas? 

Bylinky proti pocení

Ptáte se, jak zabránit pocení? Možná vás trochu zklameme, protože žádná zázračná rada neexistuje. Nehledě na to je pocení v určité míře přirozené a zdravé. 

Jeho projevy však mohou být velmi nepříjemné, a to zvlášť během důležitých okamžiků. 

Naštěstí existují způsoby, jak projevy pocení zmírnit, případně zamaskovat. 

Jedním z těchto způsobů jsou různé bylinky v rozmanitých formách od čajů po různé tinktury. 

Které bylinky proti pocení jsou nejúčinnější?

Přeslička proti pocení dlaní

Přeslička proti pocení dlaní se používá ve formě tinktury. Stačí si ji nakapat např. na odličovací tampon a potřít si dlaně, případně i chodidla.

Účinek je možné podpořit i pitím přesličkového čaje.

Šalvějová koupel jako prevence pocení

Čeká vás důležitý den, venku třicítky a nervozita také dělá svoje? Dopřejte si večer koupel s přídavkem šalvěje. Ta snižuje funkci potních žláz a tím pádem nadměrné pocení omezuje na minimum.

Libeček proti zápachu

Máte problém se silně zapáchajícím potem? Ten eliminujete pravidelnou konzumací libečku. Můžete jej používat jako přísadu do jídla. Skvěle se hodí například do bramboračky či k masovým směsím.

Z libečku si navíc můžete udělat také chutný čaj. 

Bylinky jsou dlouhodobým, a ne úplně zaručeným řešením nadměrného pocení. Proto jsme dali dohromady ještě pár dalších tipů, které vám pomohou eliminovat příznaky pocení okamžitě.

Neviditelné tričko pod košili

Jedním z nejnepříjemnějších problémů spojených s nadměrným pocením, jsou fleky na oblečení. Ať už nosíte košili, halenku nebo šaty, flek v podpaží je nepříjemný nejen na schůzce, ale ani při praní nepotěší. 

Řešením proti propocenému oblečení může být neviditelné tričko pod košili proti pocení

Tričko proti pocení je současně funkční a přiléhavé. Pod oblečením si ho tak zaručeně nevšimne nikdo – a dokonce i vy na něj za chvilku zapomenete. 

A co dokáže?

Hlavní funkcí tohoto trika je nepropouštět pot a blokovat nepříjemný zápach. To dokáže díky svému unikátnímu složení (trička obsahují 95 % přírodního MicroModalu) a speciálním nepropustným vložkám v podpaží, které zaručují, že do vrchní vrstvy oblečení nepronikne ani kapka potu. 

Tričko proti pocení tak ochrání vás i vaše oblečení, a navíc se v něm budete cítit jako v bavlnce. 

Doplňky proti pocení do kabelky i do baťohu

Čeká vás důležitá schůzka a už teď cítíte pot na dlaních i obličeji? Pokud před schůzkou nezvládnete navštívit koupelnu, zachránit vás mohou vlhčené ubrousky.

Při problémech s nadměrným pocením je dobré mít po ruce také deodorant či antiperspirant, který můžete diskrétně aplikovat během dne. Antiperspirant můžete použít i na umyté dlaně a tím alespoň na několik hodin zabránit dalšímu pocení.

Pokud u sebe v tu nejhorší možnou chvíli nemáte deodorant ani vlhčené ubrousky, podobnou službu vám samozřejmě udělají i obyčejné papírové kapesníčky. 

Nejdůležitější však je zbytečně se pocením nestresovat. Zvlášť v letních měsících bojuje s nadměrným pocením téměř každý, a přestože se nejedná o nic příjemného, pár kapek potu na čele vaši důležitou schůzku pravděpodobně neohrozí. 

Zkuste také článek o zero waste nebo o kratomu.