Celulitida je noční můra mnoha žen. V tomto článku se dozvíte, jak vzniká celulitida, jaké jsou příčiny a hlavně, jak se zbavit celulitidy přírodní cestou!

Jak vzniká celulitida?

Celulitida jsou změny podkožního, zejména tukového vaziva. Projevuje se dolíčky nebo hrbolky na povrchu kůže. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže a tento proces vede ke vzniku nevzhledných dolíčků na kůži.

Celulitida se může objevit u každé ženy, nejčastěji v období puberty. Může být výsledkem kombinace faktorů od hormonů až po dědičnost. Zpravidla se nevyhýbá ani ženám, které jsou štíhlé postavy a u kterých byste tyto nedostatky na kůži nečekali. Pro svůj vzhled bývá také označována jako „pomerančová kůže“.

Celulitida bývá také označována jako "pomerančová kůže". Její vzhled mnohdy vypadá jako slupka od pomeranče.
Celulitida bývá označována jako „pomerančová kůže“.

Příčiny vzniku celulitidy

Vznik celulitidy může ovlivňovat mnoho faktorů. Částečně může být tato kosmetická vada na kůži dědičného původu, zároveň může být příčinou sedavého zaměstnání nebo hromadění toxinů v těle. Dalším vlivem mohou být hormonální změny, kouření, nadměrné pití alkoholu, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání.

Celulitida se nejčastěji vyskytuje v oblasti hýždí, stehen a břicha. Je prokázán větší výskyt u žen než u mužů, a to z toho důvodu, že ženy mají tenčí kůži a více se jim ve zmíněných partiích ukládají tuky. Dalším důvodem je užívání hormonální antikoncepce, která ovlivňuje hormony v těle ženy a ta je poté více náchylná k výskytu celulitidy.

Určitý vliv na vznik nevzhledných dolíčků na kůži může mít i věk a nadváha, ale celulitida se nevyhýbá ani mladým a štíhlým ženám. Pojďme se tedy podívat na možnosti odstranění nebo zmírnění projevů nevzhledné „pomerančové kůže“ na těle přírodní cestou.

Projevy celulitidy lze zmírnit nebo zcela odstranit a to i přírodní cestou.
Projevy celulitidy je možné zmírnit nebo odstranit.

Sbohem celulitido!

Nevzhledné dolíčky na stehnech, hýždích nebo břiše lze zmírnit nebo trvale odstranit. Možná si říkáte, že nemáte dostatek financí ani času na zdlouhavé a finančně náročné procedury, které úspěch v boji s celulitidou zaručují. Pokud se v těchto myšlenkách poznáváte, přečtěte si několik tipů, jak se celulitidy zbavit a to přírodní cestou.

Kávová sedlina

Odstranění celulitidy za pomocí kávy je opravdu možné. Kávová sedlina podporuje krevní oběh a pomáhá odstranit starou kůži. Poté co vypijete svoji oblíbenou kávu, smícháte kávovou sedlinu s trochou cukru a kokosového oleje. Vzniklou pastu rozetřete na postiženém místě a vmasírujete. Zbytky kávové sedliny opláchnete vlažnou vodou.

Rozproudění lymfy

K rozproudění lymfy je zapotřebí celková změna životního stylu. Tato změna úzce souvisí a z dlouhodobého hlediska prospívá při boji s celulitidou. K rozproudění lymfatického systému dochází při správném pitném režimu. Každému vyhovuje jiné množství vody, ale odborníci doporučují vypít denně alespoň 2 litry neslazené, pramenité vody.

Dalším pomocníkem může být suché kartáčovaní, které podporuje krevní oběh a zlepšuje příznaky celulitidy. Dále je doporučováno jíst hodně zeleniny, hýbat se a vyhýbat se nadměrnému pití alkoholu. Při dodržování těchto zásad rozproudíte svůj lymfatický systém a v boji s celulitidou budete zase o kousek blíže svému cíli.

Rostlinné oleje

Na trhu existuje několik druhů rostlinných olejů, které prospívají vaší pokožce a zároveň jsou šetrné k přírodě. Bylo prokázáno, že přispívají k detoxikaci pokožky. Pokožka zbavená toxinů je méně náchylná ke vzniku celulitidy, stává se pružnější a krásnější.

Mezi oleji můžeme vybírat z oleje kávového, kokosového, jalovcového, pomerančového, fenyklového nebo marulového. V tomto případě záleží na každém z nás, který olej si zvolí. Vybírat můžeme podle jeho vůně nebo složení. Každý z olejů je svým způsobem jedinečný a vedle boje s celulitidou pomáhá i při dalších kožních problémech.

Rostlinné oleje blahodárně působí na naši kůži a jsou skvělými pomocníky při boji s celulitidou. Jedním z olejů je olej kokosový.
Kokosový olej je jedním z pomocníků při odstranění celulitidy.

Solná lázeň

Jak již bylo řečeno, jedním z důvodů vzniku celulitidy je zadržování toxinů v kůži. Za pomocí solné koupele můžeme toxiny z kůže vyloučit a posunout svůj sen o krásné pokožce bez celulitidy zase o krok blíže. K solné lázni je nejlepší využít Epsomskou sůl, která zbavuje kůže toxických látek a zrelaxuje tělo. Do horké vody stačí přidat pár hrstí soli a odpočinout si v této lázni tak 15-20 minut.

Pitný režim

Správný pitný režim je základem zdravého životního stylu. Asi nikoho nepřekvapí, že v boji s celulitidou bývá zásadním pomocníkem právě voda. Při dodržování pitného režimu během dne se z našeho těla odplavují toxické látky a dochází k odvodňování organismu. I zavodněné tělo může být jednou z příčin vzniku celulitidy.

K čisté vodě se doporučuje přidat bylinné čaje, které mohou příznaky celulitidy zmírnit. A je dobré myslet i na zdravou stravu v podobě zeleniny nebo ovoce, které má vysoký podíl vody (vodní meloun, salátová okurka, cuketa atd.).

Pitný režim je základem zdravého životního stylu. Voda je jedním z hlavních pomocníků při boji s celulitidou.
Pitný režim je základem zdravého životního stylu.

Fyzická aktivita

Neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu a s ním spojeným úspěšným bojem s celulitidou je zapojení fyzické aktivity do našich denních rituálů. Pokud zvolíme správný pohyb, můžeme se celulitidě zcela vyhnout nebo ji alespoň postupnými kroky zmírnit.

Je dobré zaměřit se na problematické partie jako jsou stehna, zadek a břicho. Nejlepší je kombinovat chůzi, jogging, běh či jízdu na kole s efektivním posilovacím cvičením, jako jsou dřepy, výpady nebo zvedání pánve. Není nutné vymýšlet žádné zdlouhavé tréninky nebo trávit hodiny v posilovně. Každý druhý den si pro sebe udělejte 30 minut času a věnujte ho efektivnímu pohybu. Velikou motivací vám může být krásná pokožka bez nevzhledných dolíčků.

žena při běhu na pláži
Fyzická aktivita jako účinný bojovník s celulitidou.