Mít spřízněnou duši je ohromně naplňující, aniž by si to mnozí z nás uvědomovali. V dnešní době nás potkávají různé události, které jsou velmi náročné na naši psychiku. Osudy jsou různé, mít v životě osobu, se kterou je můžeme sdílet a jsme s ní naprosto spříznění, může být velkou oporou a radostí.

Události, které nám křižují život tak můžeme s někým prožívat a nemáme pocit, že bychom byli na vše sami. Když spřízněnou duši nalezneme, je to jízda. V blízkosti spřízněné duše se nám totiž může zdát, že se dějí zázraky. 

Jak poznáte svoji spřízněnou duši?

Pokud jste člověk, který má rozvinutou empatii, citlivost a intuici na určité úrovni, zajisté poznáte, že jste na tuto duši narazili. Práce s intuicí je velmi zajímavá, ale náročná. Dokáže Vám mnoho věcí usnadnit a dokážete díky ní odhalit mnoho věcí o druhých.

Pokud ale práce s intuicí není zrovna Vaše silná stránka, můžete pátrat podle znaků spřízněných duší, jsou většinou takovéto: 

  • Určitě se v její blízkosti budete cítit velmi velmi příjemně. Schůzka s tímto člověkem Vás nabije energií a budete zářit, jako sluníčko ještě několik dní.
  • Se spřízněnou duší se Vám dějí zajímavé zážitky, které se mohou zdát až nadpřirozené.
  • Spřízněná duše téměř vždy pozná, že se Vám děje něco špatného, i když jí o tom nepovíte.
  • K tomuto člověku cítíte stoprocentní důvěru a víte, že mu můžete říct cokoliv, aniž by Vás za to odsoudil nebo někomu prozradil Vaše tajemství. Nemáte ani na moment pochybnosti o věrnosti jednoho k druhému.
  • Pokud mezi vámi dvěma dojde k neshodě, hádka probíhá většinou férově a jeden druhého je schopný vyslechnout.
  • Ve vztahu se spřízněnou duší se také neobjevuje strach odkrýt své slabiny a přiznat, že jste udělali chybu.
  • Se spřízněnou duší se vzájemně podporujete a nebojíte se říct svůj upřímný názor na cokoliv, také od ní snáze přijímáte kritiku.
  • Spřízněná duše je nám inspirací a oporou.
alt=“spřízněné duše"

Komunikace se spřízněnou duší je velmi snadná.

Mluvením o svých pocitech můžeme vyřešit mnoho nepříjemností. Přesto je komunikace pro lidi často opravdovým problémem.

Pokud ale máte člověka, se kterým se cítíte spříznění, nemusí Vám komunikace s ním dělat takový problém, jako s ostatními lidmi.

Může se Vám zdát, že dorozumívání mezi vámi probíhá i v naprostém tichu hladce – je nám příjemné s takovou duší mlčet. Dokážeme si s ní porozumět i pouhým pohledem, gesty nebo mimikou obličeje – dokážeme spolu v sobě navzájem číst a vycítit, co se v druhém odehrává.

Ve spřízněné duši je i kus nás a naopak.

Díky spřízněné duši nalézáme sami sebe a zjišťujeme o sobě věci, které daná osoba už třeba i ví. Může nám nastavit zrcadlo našich pozitivních i negativních stránek. Můžeme se díky tomu učit a zjišťovat, co nechceme, kde končí hranice naší komfortní zóny, co nám dělá radost…

Vztah se spřízněnou duší není povrchní, naopak vše mezi spřízněnými dušemi se odehrává uvnitř, v srdci a emocích.

Člověk, který je vaší spřízněnou duší je pro Vás krásný svým chováním, konkrétními věcmi, jako je třeba moment smíchu, to, jak reaguje v určitých chvílích, jak se stará o domácnost, čemu se věnuje, co danou duši dokáže rozvášnit, rozněžnit, ale také naštvat a pobouřit.

Tomuto člověku se ani nemusíte snažit porozumět – prostě mu rozumíte a respektujete ho tak nějak instinktivně a přirozeně. Málokdy Vás dokáže rozčílit něčím, co by Vás u jiného člověka vytočilo do nepříčetnosti.

alt=“láska spřízněných duší"

Máte pocit, že se znáte věčnost?

Sotva se znáte a už dokážete odhadnout, co Váš blízký potřebuje, na co myslí nebo jak zareaguje? I to je možné. A je to možná právě z toho důvodu, že jste spolu zažili určité události v minulých životech (pokud ovšem na ně věříte) a nebo jste na sebe tolik duševně emočně i fyzicky napojení, že jste schopni sdílet své myšlenky a vize.

Někdy můžete mít pocit, že vše co prožívá Vaše milovaná známá duše, prožíváte také, ale jakoby v podvědomí. To, co se děje jí se může dít i Vám jen trochu jinak.

Jako příklad mohu uvést třeba bolest zad, která trápí onoho člověka. Můžete cítit i Vy, že vnímáte tlak nebo pobolívání zad také, můžete třeba špatně spát, protože víte, že s Vaším spřízněným něco není v pořádku atd.

Telepatie je skutečná.

Mezi spřízněnými dušemi často funguje telepatie. To znamená, že třeba dokončujete jeden druhému vyslovené věty. Jeden z Vás nad něčím přemýšlí a druhý o tom samém začne zrovna mluvit. Například jeden z Vás zrovna přemýšlí, co by zrovna potřeboval, co by chtěl dělat a druhý člověk tu samou věc vysloví.

Zkrátka se na sebe s daným člověkem emocionálně napojíte a myšlenky, které vysíláte se mezi Vámi spojují také. Možná někdy od Vašeho spřízněného přítele uslyšíte „ale já to neřekl nahlas“, protože odpovíte na to, o čem zrovna přemýšlel. Jako byste slyšeli, co si ten druhý myslí.

Někteří lidé mají za to, že je to náhoda. To ale (bohudík) není. Veškeré myšlenky, kterým věnujeme naši pozornost, vkládáme do nich energii, určitým způsobem zhmotňujeme a pokud jsou dostatečně silné, mohou se dostat i k lidem v našem okolí.

Telepatie se dá dokonce i trénovat a zlepšovat. S někým, kdo je Vaší spřízněnou duší je snazší ji začít provozovat.

Láska spřízněných duší je v mnohých případech bezpodmínečná.

To znamená, že člověka milujete bez jakýchkoli podmínek týkajících se jeho.

alt=“spřízněná duše"

Ne vždy ale jsou spřízněné duše partneři ve vztahu. Takovou duší může být i kamarád nebo kamarádka. Z tohoto vztahu ale ve většině případech partnerství opravdu vznikne.

Tyto vztahy trvají většinou dlouho především díky upřímné a časté komunikaci. Spřízněné duše spolu nemají problém o čemkoli mluvit, ani o tom, čím je druhý naštval či co jim vadí.

Pro lidi, kteří žijí spirituálně a ve spojení s přírodou většinou ve spříznění duší věří a takovou duši se na Zemi snaží najít. Myslím, že člověk musí mít za sebou určité zkušenosti a žít alespoň trochu vědomě, aby k sobě mohl takovou duši najít nebo aby vůbec poznal, že ji potkal.

Duše pro nás může být spřízněná také jen na chvíli, nikoli na stálo – přijde na určitou dobu, za kterou nás má něco naučit a my ji a pak zase odejde. Vztah či přátelství tedy nemusí trvat roky.

Pokud Vás spřízněná duše našla, je dost možné, že s ní prožijete něco, co s nikým jiným ne. Mohou to být nádherné ale i negativní prožitky. Pokud Vás duše měla naučit něco do života a úkol splnila, je možné, že Vám po chvíli z Vašeho života opět zmizí.

Se spřízněnou duší nemá člověk problém sdílet i ty nejtemnější pocity a myšlenky a to i v případě, kdy je jeho partnerem ve vztahu. Pokud Vás něco opravdu trápí ve vztahu nebo i mimo něj, Vaše spřízněná duše Vás podrží dokonce i když se jí nebude líbit to, co právě slyšela.

alt=“jak poznat spřízněnou duši"

Test kdo je Vaše spřízněná duše – spřízněná duše podle znamení.

Na internetu můžeme objevit mnoho testů, které by nám měly poradit ohledně nalezení naší spřízněné duše. Tyto testy ale nejsou vždy důvěryhodné. Lepší je spoléhat se na svoji intuici a pocity.

Svoji spřízněnou duši můžete zkusit vyhledat také pomocí znamení – najděte si, která dvě znamení mají největší pravděpodobnost, že jsou mezi nimi spřízněné duše. Dle toho můžete popřemýšlet o tom, zda ji máte ve svém okolí.

Vaším spřízněným parťákem může být i třeba pes.

O něm se ne nadarmo říká, že je nejlepším přítelem člověka. Psi mají duši velmi rozvinutou a na základě toho, jak se k psovi chová člověk, pes se chová k němu. Pes vždy přebírá chování svého pána, může nám tedy nastavit zrcadlo našeho chování a můžeme si tak uvědomit, co nám vadí na nás samotných nebo naopak co na sobě máme rádi.

Vaši spřízněnou duši můžete poznat na první pohled.

Neděje se to velmi často, ale určitě se Vám již stalo, že jste si s někým podal ruku, abyste se vzájemně představili a najednou při pohledu do očí přeskočila taková jiskra. Nebo jste se s někým neznáným setkali pohledem a něco Vám říkalo, že toho člověka chcete poznat blíže a vídat se s ním.

Závěrem

Spřízněnou duší Vám tedy může být partner/ka, kamarád/ka… Je to zkrátka různé a ne vždy poznáte toto spojení na první dojem. Můžete tento vztah navázat se stejným nebo odlišným pohlavím. Pokud někoho takového potkáte, určitě se tomu nebraňte. Důvěra je křehká, ale sdílení prožitků se spřízněnou duší Vám do života přinese opravdu mnoho.