Co se skrývá pod těmito chemickými názvy a jak nám mohou pomoci na každodenní bázi?

Flavonoidy

Flavonoidy jsou skupinou polyfenolických látek, které se vyskytují především v rostlinách. Tyto látky jsou známé svými antioxidantními a protizánětlivými vlastnostmi, a proto se často používají jako přírodní alternativa k chemickým lékům. Flavonoidy se nacházejí například v zeleném čaji, červeném víně, borůvkách a malinách.

Co umí?

Flavonoidy jsou látky s mnoha prospěšnými účinky pro zdraví. Tyto antioxidanty chrání buňky před škodlivými volnými radikály, brání růstu nádorových buněk a podporují imunitní systém. Navíc jsou prokázány jejich pozitivní účinky na prevenci srdečních onemocnění.

Terpeny

Terpeny jsou skupinou látek, které se vyskytují především v rostlinných olejích a esencích. Tyto látky jsou známé svými aromatickými vlastnostmi a jsou často používány v parfumerii a kosmetice. Nacházejí se například v citronele, eukalyptu a mátě.

Co umí?

Mají protizánětlivé, analgetické a antimikrobiální vlastnosti, což je užitečné při léčbě různých nemocí, včetně bolesti hlavy, revmatoidní artritidy, osteoartrózy, kožních onemocnění a infekcí dýchacích cest. Terpeny se také používají k léčbě jako pomocná látka při léčbě rakoviny a dalších onemocnění.

Terpenoidy

Terpenoidy jsou látky, které jsou chemicky příbuzné terpenům. Tyto látky se vyskytují také především v rostlinách a jsou známé svými aromatickými a farmakologickými vlastnostmi. Terpenoidy se nacházejí například v konopí a kurkumě.

Všechny tři skupiny látek (flavonoidy, terpeny a terpenoidy) se vyskytují přirozeně v rostlinách a jsou důležité pro jejich ochranu před škodlivými vlivy prostředí. Tyto látky jsou také často využívány v lékařství a farmaceutickém průmyslu k vývoji nových léčiv.

Flavonoidy, terpeny a terpenoidy v konopí

Flavonoidy, terpeny a terpenoidy jsou složky rostliny konopí, které mají prospěšné účinky na zdraví.V konopí se také vyskytuje THC (tetrahydrocannabinol), který je psychoaktivní látkou a je zodpovědné za „high“ efekt.

Vědecký výzkum na těchto látkách v konopí stále pokračuje, ale již nyní je zřejmé, že flavonoidy, terpeny a terpenoidy jsou důležitými složkami rostliny konopí a mají potenciál pro léčbu různých zdravotních problémů.

Flavonoidy jsou silné antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením a podporují zdraví srdce. Terpeny a terpenoidy jsou silné protizánětlivé látky, které mohou pomoci při léčbě různých onemocnění, jako jsou bolest hlavy, revmatoidní artritida a infekce dýchacích cest. Tyto látky se často vyskytují společně v rostlinách a jejich synergický účinek může zvýšit jejich prospěšnost pro zdraví. Je důležité si uvědomit, že i když tyto látky mohou mít prospěšné účinky, mely by být užívány s opatrností a pod dohledem odborníka.