Máte doma rádi pořádek, ale chtěli byste jít spíše ekologičtější cestou a vyhnout se chemii nebo dokonce snížit odpad? Houbičky Nanie vám zajistí obojí! Díky nanotechnologii jsou obohacené o vlastnosti, které je činí velmi praktickými a vám ulehčí život.

Proč chtít ekologičtější úklid

Klasické čistící prostředky, které si běžně kupujeme sice účinně odstraní nečistoty, ale našemu zdraví příliš neprospívají – obsahují karcinogeny, tenzidy, neurotoxiny a látky, které ovlivňují hormonální rovnováhu. Můžete být tak i více náchylní k alergiím a asi se shodneme na tom, že to není ideální prostředí pro výchovu dětí. Na trhu ale naštěstí dnes najdeme i ekologické prostředky na úklid, které žádné špatné přísady neobsahují a výsledek úklidu je úplně stejný. 

I když jsou eko čističe skvělou volbou, díky jejich obalům a hadříkům, které na ně použijete se tvoří odpad. Sice tříděný, ale i tak se jedná o odpad, který je vždy lepší minimalizovat, je-li to možné. Tuto úlohu skvěle zastávají právě houbičky Nanie, které nepotřebují žádný prostředek, fungují totiž na bázi vody. Nemusíte tak kupovat nic navíc, s houbičkami si úplně vystačíte, což znamená, že i ušetříte. Nanie jsou tak nejen ekologické, ale také ekonomické a využijete je hned na několika místech. 

Nanohoubičky slibují efektivnější úklid a hloubkové čištění – jaká je realita?

Recenze: Nanohoubičky Nanie

Tyto houbičky jsou vyrobené nanotechnologií, že jsou tedy vyvinuty tak, aby měly lepší vlastnosti než jejich předchůdkyně. Nanotechnologie se například používá také v lékařství, potravinářství či kosmetice a posouvá tak tyto obory o něco výše. I Nanie se může pyšnit několika schopnostmi, které je dělají výjimečnými:

 • jejich anatomický tvar padne do ruky každému
 • jsou vyrobeny ze stlačeného melaminu a jsou velice příjemné na dotek
 • mají antibakteriální účinky a vydrží tak delší dobu 
 • čistí hloubkově, odstraní i zašlou špínu
 • k jejich užívání postačí pouze voda

Na výběr máte dva druhy – houbičku s hrubým povrchem (Nanie scrub) a bez něj (Nanie pure). Nanie scrub vyčistí zaschlé připáleniny, kterými byste Nanie pure mohli roztrhnout. K těmto dvěma variantám lze přikoupit i Nanie bamboo, neboli bambusový čistící hadřík, kterým vytřete dosucha plochu, na kterou jste předtím použili houbičku. Jeho speciální vlastností je, že je samorozložitelný, čili netvoří vůbec žádný odpad.

Všechny tyto věci zní úžasně, že? Každému by se něco takového do domácnosti hodilo. Sama jsem Nanie vyzkoušela a otestovala, zda opravdu fungují tak, jak slibují.

Začala bych tím, že byste před samotným užíváním měli vědět, jak se mohou používat a jak ne. Pokud s nimi totiž budete zacházet jako s klasickou houbičkou, brzy je můžete vyhodit.

Růžové nanohoubičky

Houbička je určena na:

 • kuchyň (připáleniny, plotna a varná deska, trouba, lednice, digestoř,…)
 • koupelnu (umyvadlo, zašlé spáry, vana, sprchový kout,…)
 • kancelář (pracovní stůl, monitor a notebook, myš a klávesnice, klimatizace, zásuvky)
 • auto (interiér i vnější části, volant, malé škrábance,…)
 • zahradu (zahradní nábytek, ptačí trus, krbová kamna, bazén, nářadí,…)

Houbička není určena na:

 • hrubé nečistoty (hrozí potrhání) – pouze u Nanie pure
 • leštěné povrchy (povrch se může poškodit)
 • umělou barvenou kůži (barva by se mohla smýt)
 • lidskou pokožku a zvířecí srst (může způsobit popáleniny)

Také je důležité říct, že se Nanie nesmí přehýbat, jinak se poničí (ozkoušeno za vás). Pokud by vám vyhovovala více menší velikost, houbičky si jednoduše nastříhejte dle libosti. Musím říct, že mě při prvním použití překvapilo, jak skvěle houbička nasaje tekutinu, kterou v sobě dokáže držet dlouhou dobu – vyhnete se tak neustálé nutnosti ji namáčet, což jistě oceníte. 

Co se ještě týče namáčení, určitě už jste někdy zažili, že jste houbičku namočili a než jste došli do místa úklidu, byla voda z ní všude na zemi. To se vám s Nanie nestane. Jak jsem řekla, tekutinu skvěle absorbuje a nepustí ji. Stačí ji po namočení lehce stisknout mezi dlaně (nepřehýbat!) a sami pocítíte, jak ztěžkla. Využila jsem ji i na nádobí a přišlo mi, že nemusím nádobí tak drhnout, mastnota i nečistoty byly rychle pryč. 

S čištěním jiných ploch nebyl problém. Tím, že je hladká plocha zároveň pevná se houbička neohýbá, navíc je dostatečně velká, takže pokryje větší plochu. Vyčistit s ní pohodlně můžete i elektroniku, jen si dejte pozor na to, aby se voda nedostala do elektrických obvodů. Po vyčištění můžete použít Nanie bamboo k vysušení a také vyleštění povrchu.

nanohoubičky a nanohadřík

Celkově bych tedy řekla, že Nanie houbičky se vyplatí hlavně díky tomu, že je jejich používání snadné – nemusíte kupovat žádné čistící přípravky, jsou dostatečně velké, takže zastanou práci klasických hadříků, při větších nečistotách se tolik nenadřete a houbička vám vydrží dlouhou dobu v zachovalém stavu. Těšit vás může také, že ušetříte nejen přírodě, ale i své peněžence, což není nikdy na škodu.

Nanie produkty hodnotím pozitivně a doporučila bych je každému ekomilci, který rád zkouší nové věci a potažmo i technologie. Pořizovací cena je sice vyšší, ale z dlouhodobého hlediska se určitě vyplatí. Navíc do ní musíte započítat nadstardardní služby a fakt, že se jedná o udržitelný materiál, ze kterého se klasické houbičky nevyrábí. Vybavte svou domácnost něčím, co je praktické a zároveň šetrné – pořiďte si Nanie!