Ano, i v České republice je k dispozici tepelné čerpadlo vzduch/voda určené pro objekty se zvýšenou spotřebou tepla či chladu, na které je spolehnutí i při velmi nízkých venkovních teplotách. Zároveň, jedná se o tepelné čerpadlo s nejvyšším topným faktorem ve své třídě, tj. stabilní dodávky tepla či chladu nebudou kompenzovány zvýšenými náklady, právě naopak, s tímto tepelným čerpadlem mohou vaše náklady na energie dále klesnout.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda HELIOTERM SOLID M pochází z Rakouska, kde je dodnes vyvíjeno a montováno. Z úpatí Alp v Tyrolsku se následně rozšířilo do všech koutů Evropy a dnes na něj narazíte např. u rekreačních objektů v Chorvatsku či Itálii, bytových domů i podnikatelských objektů v Německu, Polsku, Rakousku, České republice, Rusku, Španělsku apod. 

V České republice se Helioterm SOLID M dokonce stalo nejlépe hodnoceným obnovitelným zdrojem tepla v soutěži TZB EXPO 2020, viz zde.

Díky čemu se HELIOTERM SOLID M těší oblibě laické i odborné veřejnosti? Mezi nejdůležitější faktory patří:

  • Jedná se o tepelné čerpadlo s nejvyšším topným faktorem ve své třídě.
  • Toto tepelné čerpadlo si zachovává vysoký topný faktor i v teplotách kolem – 10 ° C , provozu je schopno i při venkovních teplotách – 25 °C.
  • Extrémně nízký provozní hluk, kdy hladina akustického tlaku v 1 m v nočním režimu činí jen 35 dB(A).
  • Speciálně zakryté ventilátory a přípojky, které poskytují maximální ochranu v místech s vyšším výskytem lidí či zvířat.
  • Schopnost souběžné výroby tepla a chladu.

Technické parametry Helioterm SOLID M

Technické parametry Helioterm SOLID M

Bez nadsázky by se dalo říct, že s HELIOTERM SOLID M můžete zapomenout na všechny hlavní nevýhody použití tepelných čerpadel vzduch/voda u podnikatelských subjektů. 

Zaujaly Vás vlastnosti tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID M? Kontaktujte ještě dnes zástupce společnosti GT Energy s.r.o., kteří jsou připravení vám představit výhody HELIOTERM SOLID M ve vašem případě, tj. s ohledem na očekávanou spotřebu tepla, chladu, tepelné ztráty apod.

Zkuste také článek o tom jak investovat a jak vyčistit počítač.