Chcete podpořit spalování tuků? Pak můžete vyzkoušet přírodní spalovače. Některé z nich máte dokonce doma! K čemu jsou spalovače tuků a které stojí za to vyzkoušet, abyste získali perfektní figuru? Pokud chcete zhubnout, měli byste tomu přizpůsobit i celkově denní režim. Svou roli hraje i stres a duševní hygiena, může vaše snahy zásadně brzdit. Ve většině případů samotné spalovače tuků bohužel nestačí. S jejich pomocí ale můžete shazování kil výrazně podpořit!

Jak fungují přírodní spalovače tuků?

Najít je můžeme buď v potravinách, nebo v doplňcích stravy. Fungují tak, že zlepšují poměr hnědého tuku v těle, které díky tomu lépe spaluje kalorie. To vede k celkovému úbytku hmotnosti, vaše figura se začne formovat a předejdete i řadě zdravotních problémů, které jsou spojeny s nadváhou. Přidejte k tomu vhodné cvičení a máte po problému.

Zelený čaj

Zelený čaj můžeme bez nadsázky označit jako nejlepší přírodní spalovač tuků. Pokud budete pravidelně pít několik šálků zeleného čaje denně, energetický výdej budete mít díky tomu až o 5 % vyšší. Zelený čaj můžete užívat i ve formě suplementů.

Chilli

Chilli papričky nejsou pro každého. Ale pokud máte jejich ostrou chuť rádi, kapsaicin vám může být užitečný. Nejen, že se po pikantním jídle budete cítit rychleji sytí, ale zároveň podpoříte spalování tuků až o 25 %. Máte rádi chilli? Přidávejte si ho pravidelně do jídla. Zhubnete, a navíc získáte lepší imunitu.

Káva

Kofein obsažený v kávě má na spalování tuků velký vliv. Konzumace před cvičením působí jako stimulant a zároveň potlačuje chuť k jídlu. Pozor si dejte na množství vypité kávy, více než 4 šálky denně mohou mít na zdraví negativní dopad. Jestliže ji navíc budete pít s mlékem a cukrem, pozitivní změny nezaznamenáte.

Vejce

Nebojte se zařadit jako snídani vejce. Jejich konzumace podporuje pocit sytosti i několik hodin poté, co je sníte. Ve výsledku za den pak přijmete mnohem méně kalorií. Kromě toho obsahují vejce velké množství bílkovin, které jsou pro redukci tuků velmi důležité.

Jablečný ocet

K nejlepším spalovačům tuku, které pravděpodobně máte doma, se řadí jablečný ocet. Dokáže snížit množství tuku v těle až o 10 %! Před každým jídlem si dejte lžíci jablečného octa, budete překvapeni jeho účinky. Pomůže vám shodit pár kil, a navíc zlepšit trávení, snížit krevní tlak i obsah cholesterolu v těle a tlumí záněty.

Zázvor

Dalším přírodním spalovačem tuků je zázvor. Kořen zázvoru můžete užívat ve formě čaje nebo doplňků stravy. Jeho užívání je bezpečné a sloučeniny, které obsahuje, mají pozitivní vliv na spalování tuku. Kromě toho pomáhá předcházet pocitu hladu.

Tučné ryby

I přes vysoký obsah tuku vám ryby, jako je například losos nebo makrela, pomohou se spalováním. Jejich zařazení do jídelníčku přináší nesporné benefity. Snížíte tím hladinu stresového hormonu kortizolu, který má vliv na ukládání tuku. Zároveň přijmete dostatečné množství kvalitních bílkovin.

Jak užívat přírodní spalovače tuků?

Ve chvíli, kdy se snažíte zhubnout, je ideální zkombinovat zdravý jídelníček s přiměřenou pohybovou aktivitou, vyvarovat se stresu a zařadit do stravování spalovače tuků. Některé spalovače tuků se dají koupit i v jiné formě, mezi nejprodávanější se řadí ty, které obsahují kofein nebo synefrin. Vyzkoušejte i přírodní spalovač tuků na noc, díky kterému budete hubnout i ve spánku. Možná právě díky němu se problémů s váhou zbavíte jednou provždy.