V současné době je velice moderní koberce nepořizovat. Pokud si jej pořídíte chytře rozprostřete kusové koberce. Věděli jste ale, že koberce mají zásadní vliv na kvalitu vnitřního prostředí? Zvláště osoby s citlivými dýchacími cestami by měly své podlahové krytiny vybírat mimořádně pečlivě!

Koberce jsou vytlačovány moderními druhy podlahových krytin 

Ještě nedávno patřila kobercům většina podlahové plochy v domácnostech. Začali jsme se jich zbavovat, když se začaly prodávat moderní podlahové krytiny a dlaždice slibující méně náročnou údržbu. Dnes je v moderních domácnostech vidíte jen v jako kusové koberce, rohože a běhouny

Existují různé velikosti, tvary, materiály, a dokonce i délky vlasu. Nejčastěji se kusové rohože pokládají před pohovku. Koneckonců je půvabnější položit si nohy na teplý koberec než na studené lino. Dětské koberce se pravidelně pokládají do dětských pokojů. Konkrétně malé děti si hrají na podlaze a rády se válejí po celém koberci. 

Není koberec jako koberec

Koberce vyráběné pouze z přírodních vláken mají jednoznačně přední vlastnosti. Nejčastěji se používá rouno a bavlna, ale mezi nejmodernější materiály patří konopí, sisal, mořská tráva a kokosové vlákno. Mají nejdokonalejší ochranné vlastnosti a také vynikající schopnost odolávat špíně a zachycovat prach. Navíc koberce vytvářejí ve vnitřních prostorách jakousi trojrozměrnou strukturu, která zachycuje nepořádek, roztoče a alergeny. Nezapomeňte tedy na pravidelné čištění!

Největší výhody: 

Koberce jsou nezbytné pro osoby s citlivým dýchacím systémem. Výběr správné podlahové krytiny by měli pečlivě zvážit zejména ti, kteří trpí jakýmikoliv dýchacími problémy. Ve skutečnosti je rozdíl v koncentraci čistoty skutečně významný. Z mnoha logických úvah vyplynulo, že běžná koncentrace čistoty v místnostech s náročnou podlahovou krytinou je dvakrát vyšší než v místnostech s koberci. A co ony výhody ve zkratce?

  • Tlumí zvuky .
  • Dotváří design domu.
  • Pohlcuje prach.
  • Vytváří protiskluzové místo na podlaze.

Můžete si přečíst také o tom, jak se zbavit deprese.