Kyselina hyaluronová je molekula cukru, která se přirozeně nachází v našem těle. Můžeme ji najít v našich očích, kloubech nebo také v naší pleti. Stará se o hydrataci tkáně a její pružnost, právě proto jsou jí často připisovány zázračné účinky. Ačkoliv si ji tělo samo umí vyrobit, její produlce s postupem času slábne, což se odráží na slabých nehtech, vlasech bez lesku a na suché a unavené pleti. Jak ji tedy tělu opět vrátit a dodat svému vzhledu mládí a svěžest?

Tablety

Tablety obsahující kyselinu hyaluronovou mají všestranné využití. Zaměří se především na obnovu pružnosti vaší pleti, ale zároveň pomohou i vlasům a ocení je také vaše klouby a chrupavky.

Prohlédněte si produkty obsahující kyselinu hyaluronovou:

Často se navíc prodávají také s kolagenem a vitamínem c, jedná se tedy o pořádně silnou trojku. Užívání tablet má i spoustu dalších výhod na rozdíl od kosmetiky nebo chirurgických zákroků: může vám pomoci s rychlejším hojením ran a jizev, s pálením žáhy nebo taky v případě očních problémů.

Plastická chirurgie

O okamžité výsledky v boji proti suché a unavené pleti se postará injekční vpravení přípravku, který je následně lékařem rovnoměrně rozmasírován. Jedná se o velmi efektivní způsob, jak se zbavit i hlubších vrásek a nespornou výhodou je, že narozdíl od botoxu, nemá žádný vliv na funkci obličejových svalů. Používá se také pro výplň a zvětšení rtů.

Tyto zákroky je ale třeba pravidelně obnovovat a nejedná se zrovna o levnou záležitost. Ačkoliv je aplikace prakticky bezbolestná a jde o velmi moderní techniku omlazení pleti, jedno sezení vyjde zhruba na čtyři tisíce korun.

Kyselina hyaluronová se dá vpravit i injekčně a účinkuje okamžitě. Jedná se ale o jednu z dražších možností.

Kosmetika

V posledních letech je kyselina hyaluronová velmi populární složkou i v kosmetických produktech. Vyskytuje se předevších v denních i nočních kémech, disponují jí i některá séra. Ta se obzvlášť těší velké oblíbenosti, jelikož podíl účinných látek v nich bývá větší než v ostatních přípravcích.

Jak poznat kvalitní sérum?

Důležité je dávat pozor na to, o jaký druh molekul kyseliny se jedná, ty se totiž rozdělují na tři základní typy: nízkomolekulární, středněmolekulární a vysokomolekulární. Doporučeny jsou především první dvě formy, molekuly tohoto druhu jsou menší a lépe tak pronikají hlouběji do kožní tkáně a vyplňují i hlubší vrásky. Poslední vědecké studie nám říkají, že ideální rozmezí velikosti molekul je zhruba 500 – 700 kDa (kilodalton). Vybírejte také přípravky, které obsahují alespoň 1 – 2 % účinné látky.

Kyselina hyaluronová v péči o vlasy

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit suchých a lámavých vlasů bez lesku, vybírejte šampony a masky s kyselinou hyaluronovou a pantenolem nebo keratinem.

Tato kombinace nejen hydratuje vlasy po celé jejich délce, ale především i dodá vlhkost vlasové pokožce, což napomůže k rychlejšímu růstu zdravých vlasů bez lámání. Zvažte také zainvestovat do bezoplachových produktů, které budou vaše vlasy chránit před přímým sluncem, tepelnému stylingu a dodají ještě extra hydrataci.