Zařazení pohybu do běžného dne je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Každý nemá čas na pravidelné cvičení, ale ihýbat se přitom můžeme doma, po cestě do práce i v zaměstnání.

1.     Choďte po schodech

Místo toho, abyste použili výtah, choďte po schodech kdykoliv to je možné jděte po schodech – schody jsou k dispozici skoro všude. Možná je máte v domě, ve kterém bydlíte, nebo je potkáváte při cestě do zaměstnání. Pro zvýšení náročnosti je zkuste vyběhnout nebo je vyjděte po dvou.

2.     Kdykoliv je to možné, choďte pěšky

Do práce, na nákup, kamkoliv to jde – jděte pěšky. Nebo si jen dojeďte poblíž, zaparkujte auto a kousek si dojděte. Každý krok se počítá.

3.     Zacvičte si u televize

Přijdete unavení domů a chcete si jen zapnout televizi a odreagovat se? Stačí zařadit lehký pohyb. Nemusí to být hned běh na páse, pomůže i lehké protažení.

4.     Přidejte pohyb do své ranní rutiny

Než vylezete z postele, protáhněte se. Stačí několik minut. Hýbat se můžete i při čištění zubů – můžete dělat dřepy nebo výpady, každá minuta pohybu se počítá.

5.     Telefonujte za chůze

Pracovní i soukromé telefonáty vyřizujte za pochodu. Mnoho lidí při telefonování chodí automaticky, při dlouhém rozhovoru se dá ujít skutečně velké množství kroků. Jestliže navíc vlastníte krokoměr, možná se budete divit.

6.     Využijte polední přestávku k pohybu

Během pauzy na oběd se většinou dá stihnout i krátká procházka. Pokud je vaše obědová pauza příliš krátká, snězte si jídlo na pracovišti a zbylou část přestávky využijte ke krátké procházce nebo protažení.

7.     Choďte ven se psem

Nemusíte si domácího mazlíčka hned pořizovat. Možná nemáte dostatek času na pravidelné venčení, i když je to nejlepší varianta, jak se hýbat. Stačí se přihlásit do útulku jako dobrovolník na venčení, případně občas pomáhat s venčením sousedům nebo známým.

8.     Využijte čekání na maximum

Čekáte, než se vám ohřeje jídlo, uvaří káva nebo třeba na začátek schůzky? Každou takovou chvíli můžete využít k pohybu a lehkému protažení. Protáhněte si lýtka nebo udělejte několik dřepů.

9.     Bavte se během vaření nebo u domácích prací

 Při svých každodenních povinnostech si můžete zapnout oblíbenou hudbu a trochu si zatančit. Tanec nejen rozpohybuje tělo, ale i pročistí mysl a zlepší náladu. Navíc při něm zapojíte všechny svaly.

10. Noste fitness náramek

Používání fitness náramků nebo hodinek funguje jako velká motivace. Pokud máte nastavený jasný cíl, kterého máte daný den dosáhnout, motivuje vás to i ke krátkým procházkám.

Další způsoby, jak zařadit více pohybu do všedního dne

Způsobů, jak zařadit do všedního dne pohyb, je hodně. Každý preferuje něco jiného. Někomu stačí krátká procházka během dne, jiný si raději přivstane a protáhne se ranní jógou. Užitečná je i práce na zahradě nebo úklid. Můžete si častěji chodit pro vodu, nebo si nastavit signál a každou hodinu se nakrátko projít. Vše se počítá. Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu.